Silniki serwo z rodziny Kinetix: dlaczego są ważne?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem takich rozwiązań? Wciąż masz jednak pewne wątpliwości? Przeczytaj zatem dzisiejszy poradnik i dowiedz się więcej na temat tych urządzeń!

Silniki serwo to fundament każdego systemu w branży automatyki przemysłowej. Dlaczego są one tak ważne? Silniki serwo umożliwiają sterowanie ruchem całych linii technologicznych, jak i poszczególnych maszyn. Wybierając je (pod względem systemu automatycznego sterowania) zwróć uwagę na parametry techniczne, jakość wykonania, czy funkcjonalność (ważna jest na pewno integracja z oprogramowaniem sterującym).

Firma z Katowic RAControls (profesjonalna i mająca świetne opinie od klientów) poleca silniki serwo z rodziny Kinetix od Rockwell Automation. Dlaczego? Rockwell Automation dostarcza urządzenia tego typu do wszystkich popularnych rodzajów aplikacji oraz maszyn, które znajdują zastosowanie w przemyśle.

RAControls to oficjalny dystrybutor produktów Rockwell Automation w Polsce. Co ważne, klienci tej firmy z Katowic mogą liczyć nie tylko na pomoc w wyborze, ale też we wdrożeniu wybranych rozwiązań, czy na dokładne przeszkolenie personelu…

Czym wyróżniają się silniki obrotowe? Są to m.in. silniki serwo Kinetix VPx (jednoprzewodowe, w których zasilanie, jak i sygnał enkoderowy są w jednym przewodzie hybrydowym).

Silniki serwo VPx opierają się na znanej technologii silników MPx, które są stosowane do obsługiwania tysięcy aplikacji. Odpowiednia architektura zapewnia niezawodność i wymaganą wydajność…

W ofercie Rockwell Automation są też serwosilniki VPC. Są one wybierane pod kątem pracy ciągłej (z wysoką prędkością). W tych produktach wykorzystuje się ułożenie magnesów na wirniku – w technologii Interior Permanent Magnet. To zaś gwarantuje większą wydajność i zarazem wyższy moment (przy większych prędkościach pracy).

Porównując silniki serwo VPC do VPL dostrzeżesz, że te pierwsze modele są polecane pod kątem aplikacji, w których występuje ciągła praca – z określoną wysoką prędkością. Silniki VPL (oraz VPF i VPS) są zaś dedykowane aplikacjom, które pracują cyklicznie z dużą dynamiką.

Najprostsze silniki obrotowe – sprzedawane przez Rockwell Automation – to modele TLP, które osiągają do 45 Nm momentu znamionowego. Takie urządzenia są wykorzystywane do obsługi prostych aplikacji z użyciem napędów Kinetix 5300 i Kinetix 5100.

Do obsługiwania aplikacji (gdzie nie stosuje się konstrukcji mechanicznej) przeznaczone są silniki liniowe. Zainteresowani mogą zdecydować się np. na układy śrubowe, klasyczne elektromagnetyczne silniki LDAT, zintegrowane napędy liniowe MPAS itd.

W ofercie RAControls znajdują się też inne ciekawe rozwiązania. Są to m.in. przekładnie planetarne APEX Dynamics, układy rozruchu bezpośredniego (DOL), siłowniki (Tolomatic), czy zintegrowane silniki krokowe ServoStep (JVL) itd. Co jeszcze można kupić? Sporo cennych faktów na ten temat zostało przygotowane przez specjalistów na stronie https://racontrols.pl/bazawiedzy/silniki-serwo-z-rodziny-kinetix/.

Chcesz coś wybrać z szerokiej oferty? Spodobała Ci się bowiem charakterystyka tych rozwiązań? Masz zamiar poznać więcej szczegółów i warunki finansowe? Skontaktuj się z doradcami RAControls, którzy Ci wszystko dokładnie wytłumaczą!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.